Kjo krem ëmbëlsirë me detare është një krem ëmbëlsirë sheqer me kafe. Është një krem ëmbëlsirë e lehtë për të bërë. Një termometër i besueshëm i karamele e bën gatimin një punë të menjëhershme.
Recipe të ngjashme: Brown Sugar 7-Minute Frosting
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 filxhanë sheqer kafe
- 1/2 filxhan me ujë
- 1/4 lugë çaji krem prej gurit
- 4 bardha të mëdha të vezëve
- 1/2 teaspoon vanilje ekstrakt
Si ta Bëni
- Kombinoje sheqerin ngjyrë kafe, ujë, dhe krem e gurit në një tigan të rëndë; llokoçis për tu përzier. Bashkangjitni një termometër karamele. Sillni një çiban. Boil me 242 F në termometër karamele (faza thread).
- Ndërkohë, mundi bardhë veze deri në majat e ngurta.
- Ngroheni ngadalë përzierjen e shurupit në të bardhët e vezëve në një rrjedhë të hollë ndërsa rrahni.
- Mundi në vanilje
- Bën një sasi të madhe, të mjaftueshme për të ngrirë dhe të mbushur një tortë 2 ose 3-layer.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 835 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 410 mg |
| karbohidratet | 182 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 26 g |