Vetëm për shkak se jeni vegan nuk do të thotë që duhet të hiqni dorë nga veshjet e sallatës së mijëra ishullit. Përdorni vetëm një majonezë vegan për të bërë një vegan shtëpi të vegan të Ishullit.
Në formën më të thjeshtë të saj, salcë e sallës në Thousand Island është pak më shumë se një ketchup i përgatitur së bashku në çdo proporcion me majonezë. Kjo më poshtë përdor hudhër të ëmbël shijon për të shtuar pak ëmbëlsi dhe cilësi.
Për një grimë tang, përzierje në një mustardë Dijon ose pak uthull, për një shije më të rafinuar, ullinjtë e grirë të grirë shtoni një pickim të mirë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan
- majonezë vegan (më pëlqen Vegenaise)
- 1/3 filxhan ketchup
- 1/2 pluhur qepë lëng (opsional)
- kripë dash
- 3 tbsp turshi ëmbël shijon (opsional, por e bukur)
Si ta Bëni
- Në një tas të vogël, vendos majonezë vegan, ketchup, pluhur qepë, kripë, dhe shijon hidhur ëmbël. Futini së bashku të gjithë përbërësit derisa veshja juaj të jetë e butë dhe e butë dhe të gjitha përbërësit janë të kombinuara mirë. Sigurohuni që të heqni qafe çdo "vija" të ketchupit ose majos në përzierje.
- Shijoni dhe rregulloni seasonings.
Nuk jam i sigurt se çfarë të bëj me veshjen tënde në Thousand Island? Ajo mund të përdoret në vend të majonezë të thjeshtë vetëm në lidhje me çdo lloj sanduiç dhe bën një shtesë të madhe për çdo burger veggie si një klasës së parë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 164 |
| Fat i shëndoshë | 16 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 9 mg |
| sodium | 264 mg |
| karbohidratet | 4 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |