Këto brownies vegan mbahen të mira dhe të lagura me shtimin e shurupit të panjeve. Sigurohuni që patate të skuqura me çokollatë të përdorni pa qumësht, në mënyrë që të mbani veganin e recetës. Nëse ju pëlqen brownies, ju do të doni këto brownies vegan çokollatë chip.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan vaj perimesh
- 1 filxhan shurup panje
- 1/2 filxhan qumësht soje
- 1 tbsp. vanilje
- 2 gota miell
- 1 filxhan kakao
- 1 1/2 gota sheqer
- 2 tbsp. pluhur pjekje
- 1/2 tsp. kripë
- 1 filxhanë çokollatë vegan
Si ta Bëni
- Furrë para-ngrohëse të 350 ° dhe yndyrat lehtë një tigan pjekje.
- Hidhini së bashku vajin, shurupin e panje, qumështin e sojeve dhe vanilen.
- Në një tas të veçantë, kombinoni miellin, kakaon, sheqerin, pluhurin e pjekjes dhe kripën.
- Kombinoje përbërësit e thatë me përbërësit e lagësht dhe përzierje vetëm për të kombinuar. Butësisht dele në arra dhe çokollata.
- Piqni për 30 deri në 35 minuta. Pritini në sheshe dhe shijoni brownies tuaj të çokollatës vegan.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 625 |
| Fat i shëndoshë | 31 g |
| Fat i ngopur | 6 g |
| Fat i pangopur | 19 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 673 mg |
| karbohidratet | 86 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 4 g |