Këto biskota të pazakonta janë të këndshme me kaq shumë enët ... ose të mëdha në vetvete! Duke filluar nga përzierja e pjekjes, të gjitha që shtoni janë birrë dhe erëza dhe në pak minuta keni një grumbull të madh biskotash të shijshme, të pazakonta, plot aromë dhe një shoqërim i madh në çdo gjë nga kili në stew për vezë të ... mirë, ti vendos. Ata shkojnë me vetëm për çdo gjë, përveç akullore!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 1/2 gota
- përzierje pjekje (të tilla si Bisquick)
- 1 1/3 gota birrë (pa shkumë)
- 1 1/2 lugë kripë erëza
- 1 lugë gjelle sheqer
Si ta Bëni
Ngroheni furrën në 450ºF.
Vendosini të gjithë përbërësit në një tas dhe përzieni derisa të përzierni. Përzierja nuk duhet të përzihet plotësisht. Mos e tejkaloni përzierjen ose biskotat mund të jenë të rënda.
Me duart, butësisht formohuni në 24 topa dhe vendosni në një fletë pjekjeje të papërpunuar ose pergamenë.
Piqni për 8 deri në 10 minuta, ose deri në ngjyrë kafe të artë.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Qepë gjelbër dhe piper Mini Biskota
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 14 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 457 mg |
| karbohidratet | 2 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |