Këto brownies të pasura, me lagështi dhe çokollatë të errët janë perfekte për një rast të veçantë ose për trajtim të veçantë jashtë fundjavës.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 8 ounces çokollatë çokollatë
- 4 ounces gjalpë
- 4 vezë të mëdha
- 1/4 lugë çaji kripë
- 1 1/4 filxhan sheqer i grimcuar
- 1 1/2 lugë çaji ekstrakt vanilje
- 3/4 filxhan miell me qëllim
- 1 filxhan arra të copëtuara
Si ta Bëni
- Grease dhe miell një pan katror 9-inch pjekje. Ftohni furrën në 350 F.
- Shkrihet çokollata dhe gjalpi në një tas ose në tigan mbi ujë të nxehtë, duke nxitur deri sa të qetë dhe të ngrohtë.
- Në një tas përzierës me një mikser elektrik, mundi vezët me kripë dhe sheqer dhe vanilje derisa përzierja është e lehtë dhe e trashë.
- Llokoçis në çokollatë të shkrirë dhe përzierje gjalpë pastaj dele në miell dhe arra.
- Piqni për rreth 25 minuta, ose derisa një kruese dhëmbësh të dalë gati i pastër kur futet në qendër.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Brownies me Chocolate Chips dhe Arra
Chocolate Fudge Walnut Brownies
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 390 |
| Fat i shëndoshë | 25 g |
| Fat i ngopur | 11 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 97 mg |
| sodium | 151 mg |
| karbohidratet | 37 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 6 g |