Ky bratwurst ëmbël dhe i lagësht bën sanduiçe të shijshme. Ose shërbejnë salcice me oriz ose sallata.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 8 deri në 10 bratwurst ose lidhje të tjera të freskëta të sallamit
- 1 qepë të madhe, të feta
- 1 shishe salcë Barbecue, rreth 18 ounces
- 3 speca të mesme të gjelbra
- 2 speca të mesme të kuqe
- 1 (16 oz.) Mund të copëtoj pineapple, drenazhuar
Si ta Bëni
- Brown bratwurst mbi ngrohjes mesme të lartë në një tigan. Pritini salcice të prera në copa të vogla, nëse dëshironi.
- Qepë me feta të shtresës në fund të tenxhere të ngadalshëm; shtoni sallam gatuar dhe salcë Barbecue.
- Mbulo dhe kuzhinier me LOW për rreth 3 deri në 4 orë.
- Shto specat, qepë dhe copa pineapple në tenxhere të ngadalshëm. Cook, herë pas here nxitje, deri specat janë të tenderit, rreth 2 deri në 3 orë më gjatë.
- Shërbyer me sallatë patate dhe fasule, ose të shërbejë salcice të tërë me rrotullat sanduiç.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
- Salcice me lustrim të pjekur në skarë
- Mish viçi Sallam Po '
- Suxhuk dhe Apple Bites
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 307 |
| Fat i shëndoshë | 14 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 34 mg |
| sodium | 1.071 mg |
| karbohidratet | 38 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 8 g |