Lëng portokalli të freskët dhe shije të aromës së kokosit këto biskota të lehtë të rënies. Përdorni një pjesë të përqendruar të lëngut të portokallit të përzier me ujë nëse nuk keni portokall të freskët. I përdorur gjalpë në recetë foto. Nëse përdorni shkurtimin e cookies nuk do të përhapet aq shumë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 1/2 filxhan miell me qëllim, rreth 12 ounces
- 1/2 lugë çaji sode buke
- 1/4 lugë çaji kripë
- 3/4 filxhan shkurtim ose gjalpë
- 1 filxhan sheqer
- 2 vezë, rrahur
- 3/4 filxhan (6 ounces) lëng të freskët të tendosur të portokallit, ose përdorni 1/2 filxhan lëng portokalli koncentrohen me 1/4 filxhan ujë
- 1 lugë gjelle zest i freskët i grirë portokalli (nëse përdorni portokall të freskët)
- 1 filxhan flaked kokosit
Si ta Bëni
- Kombinoje miellin, sodën dhe kripën; le menjane.
- Në një tas tjetër, gjalpë krem deri në dritë dhe ngjyrë limoni; gradualisht shtoni sheqer, duke rrahur mirë pas çdo shtese. Ngadalë shtoni vezë rrahur për përzierje creamed. Në mënyrë alternative shtoni përbërës të thatë dhe lëng në përzierje creamed, rrahje deri sa të qetë pas çdo shtesë.
- Dele në kokosit.
- Derdhni me lugë çaji në fletë cookie ungreased. Piqni në 400 ° për 10 deri në 12 minuta.
Më shumë Orange Cookie Recipes
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 168 |
| Fat i shëndoshë | 10 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 19 mg |
| sodium | 234 mg |
| karbohidratet | 19 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 2 g |