Një marinadë intriguese dhe salcë basting për mishin fillon me Dr soda piper. I madh me steaks, brisket viçi, rosto mandrinë, dhe rosto 7-kockave .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan Dr Çaj sode (jo dietë)
- 1/4 filxhan salcë soje të errët
- 1/4 filxhan lëng limoni
- 1-1 / 2 filxhan vaj perimesh
- 1 lugë çaji salcë e nxehtë
Si ta Bëni
- Shake së bashku Dr Piper, salcë soje , lëng limoni, vaj vegjetal dhe salcë e nxehtë.
- Vendoseni në një qese zip-lartë të ngrirësit të rëndë. Hidheni në një qese, shtrydhni ajrin, mbyllni fort dhe mbani frigoriferin 8 deri në 12 orë.
- Hiq mishin nga rezervimi i marinadës. Boil marinadë për të paktën 5 minuta.
- Grill ose mish rosto në ëmbëlsi e dëshiruar, duke përdorur ftohur si një salcë basting.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1112 |
| Fat i shëndoshë | 112 g |
| Fat i ngopur | 8 g |
| Fat i pangopur | 80 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1.297 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 12 g |
| proteinë | 7 g |