Mini cheesecakes janë të shpejtë dhe të lehtë për të rregulluar dhe piqem, dhe pastaj ata janë të shijshme kur krye me ruan, mbushje byrek, fruta, ose arra.
Të gjitha që ju nevojitet janë wafers vanilje - të cilat veprojnë si kore - dhe një djathë krem djathi të thjeshtë dhe vezë vezë. Cheesecakes janë pjekur në gota e kifle.
Shiko gjithashtu
Mini Peach Cheesecakes
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 duzinë waferë vanilje
- 2 pako (8 ounces secila) djathë krem
- 1/2 filxhan sheqer grimcuar
- 1 lugë çaji vanilje
- 2 vezë
Si ta Bëni
- Furrë ngrohëse në 325 F.
- Kallaji i linjës së kajsi me linja të pllakave. Vendosni një meshë vanilje në çdo astar. Në një tas përzierës, kombinoni krem djathi, vanilje dhe sheqer; mundi derisa të përzier mirë. Beat në vezë deri në përzierje. Derdhni përzierjen e djathit të kremrave mbi wafers, duke plotësuar secilin astar rreth 3/4-të plotë. Piqni për 25 minuta.
- Top me preserves, fruta të freskëta feta, mbushje byrek, pecans sheqer, kokosit toasted, ose çokollatë rruhet.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Xhenxhefilet me Qumështin e Minierave me Sheqer Brown
Pecan Praline qumështor për paketën e ngadalshme ose të furrës
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 778 |
| Fat i shëndoshë | 14 g |
| Fat i ngopur | 8 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 73 mg |
| sodium | 151 mg |
| karbohidratet | 37 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 4 g |