Një kryq në mes të një cookie dhe një kifle, këto kafshime të shëndetshme të vogël bëjnë një mëngjes të mrekullueshëm në lëvizje. Pako dy prej tyre me një copë frutash dhe një kos të ulët yndyre , dhe kjo duhet të të shohë deri në kohën e drekës.
Informacioni mbi të ushqyerit për cookie:
- Kalorive 115
- Kalorive nga dhjami 17
- Totali i yndyrës 1.9g (ul 0.2g)
- Kolesteroli 0mg
- Natriumi 67mg
- Karbohidrat 21.5g
- Fiber 2g
- Proteina 2.9g
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan pastë gruri
- Miell
- 1 1/2 filxhanë kënaqur
- 1/2 tsp pluhur pjekjeje
- 1/2 tsp sode buke
- 1/4 lugë kripë
- 1/2 filxhan sheqer kafe (paketuar fort
- 2 Vezë të bardhë
- 2 Tbsp vaj vaji
- 1 banane (të mesme, shumë të pjekur, pure)
- 1 tsp vanilje ekstrakt
- 1 filxhan fruta të thata (të tilla si përzierja Sunsweet Antioxidant)
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 350 gradë.
- Në një tas të madh, kombinoni miell, arra, pluhur pjekje, sode buke, kripë dhe sheqer. Shto bardhë veze, vaj, pure banane dhe vanilje. Përzihet mirë me një lugë druri.
- Dele në fruta të thata.
- Rrjedhni me lugë gjelle të plotë në fletë pjekjeje të veshur me pergamenë ose me mat silikoni. Piqni për 12 minuta ose deri sa të lehtë të artë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 55 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 125 mg |
| karbohidratet | 9 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |