Ky recetë tater tot casserole është pak më ndryshe nga shumica e versioneve të këtij recetë në atë që është bërë me supë me kërpudha të artë në vend të kremit të supës së kërpudhave. Kjo i jep këtij recetë një aromë më të këndshme, domate. Ky version gjithashtu ka bizele të ngrira, karota, dhe misër, duke e bërë atë një vakt të mirë me një gjellë.
Mos e humbni: Hot Dog Tater Tot Casserole Recipe
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 karkalec viçi terren
- 1 (10.75 oz) mund të kondensohet supë me kërpudha ari
- 1/2 filxhan qumësht
- 1/2 filxhan bizele të ngrira dhe karrota
- 1/4 filxhan misri të ngrirë
- 1 filxhan djathë të copëtuar me çadër
- 16 oz. pako e ngrirë tater tots
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 350 gradë F.
- Mish viçi terren në një tigan të madh. Drain yndyrë dhe transferoj viçi në një pjatë 1-quart tavë. Shto supë me kërpudha ari, qumësht, bizele të ngrira, karrota dhe misër. Ndajeni mirë.
- Top me djathë, pastaj tater tots.
- Piquni 30-40 minuta deri në flluska.
Mos e humbni: Recipes me Mish Terren
Gjithashtu shikoni këtë Casserole Mish me karafil të copëtuar të patates - një vakt i mbushur, i shijshëm me patate të kuqe në krye!
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 948 |
| Fat i shëndoshë | 45 g |
| Fat i ngopur | 19 g |
| Fat i pangopur | 17 g |
| kolesteroli | 170 mg |
| sodium | 805 mg |
| karbohidratet | 59 g |
| Fibër diete | 32 g |
| proteinë | 97 g |