Asnjë fantazmë në këtë shtëpi, të paktën jo sonte. Ka një Ghostbuster në shtëpi dhe është koha për një parti!
Ky koktej Ghostbuster është zbavitës, i thjeshtë dhe është i mbushur me shije të mrekullueshme me shije frute . Baza është një kombinim i likerëve të bukurosheve dhe pjepërave, të cilat krijojnë një sfond të gjelbër për figurën shpirtërore që shfaqet kur lëshoni pak krem irlandez brenda.
Është një ton zbavitës, mjaft spektakël dhe një risi e madhe për partitë e Halloween .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- schnapps bukuroshe
- 1 ons
- liker pjepër
- 3-5 pika të
- Liker irlandez krem
Si ta Bëni
- Hidh schnapps bukuroshe dhe liker pjepër në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Shto rënien e kremrave irlandeze me rënie në qendër të pijes.
Sa i fortë është Ghostbuster?
Për të vlerësuar fuqinë e këtij koktej, le të bëjmë disa supozime. Nëse ju derdhni Midori për likerin e pjepërit dhe bashkoni atë me DeKuyper Peach Tree, Ghostbuster do të ishte një relativisht i butë 16% ABV (32 prova) .
Për sa i përket koktejeve alkoolike, kjo është goxha javë dhe rreth gjysma e forcës së Vodka Martini mesatare .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 281 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 6 mg |
| karbohidratet | 40 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |