Të gjitha që ju duhet është 5 përbërës për këto lehtë, fëmijë-miqësore tortilla roll up snacks. Tiganisja e tyre deri sa të kthehet kafe e artë shkrihet gjalpë badiava dhe zbut banane në një ooey, gooey trajtojnë kjo është e madhe për sulmet pas shkollës snack ose një mëngjes të shëndetshëm për të filluar ditën.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 filxhan gjalpë badiava
- 2 lugë mjaltë
- 1/4 lugë kanelle
- 3 banane të mesme
- 3 tortila me miell të mesëm
Si ta Bëni
Përzihet gjalpë badiava, mjaltë dhe kanellë në një tas.
Ndani përzierjen midis 3 tortilla dhe përhapeni.
Vendosni një banane të tërë në një buzë të tortilla dhe rrokullisni atë.
Grilloni banane të mbështjellë me tortilla në një tigan të ngrohtë me nxehtësi mesatare. Rrokulliset derisa të jetë e artë përreth.
- Hiqeni nga nxehtësia dhe fërkoni me kujdes në raunde. Shërbyer me toothpicks për trajtimin më të lehtë dhe të hahet
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 751 |
| Fat i shëndoshë | 33 g |
| Fat i ngopur | 8 g |
| Fat i pangopur | 12 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1,198 mg |
| karbohidratet | 98 g |
| Fibër diete | 10 g |
| proteinë | 22 g |