Në këtë recetë të lehtë të Crock Pot, fasule të thata të lima, ose fasule gjalpore, janë të ngadalshëm gatuar për përsosmëri me suxhuk të tymosur dhe disa seasonings. Një sasi e vogël e Tabasco shton një grimë aromë për këto fasule të shijshme që e bëjnë një palë të madhe ose gjellë kryesore, varësisht nga preferencat tuaja.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 lb. lima fasule (e thate)
- 1 lb.
- suxhuk i tymosur (si p.sh.
- andouille , kielbasa, ose të ngjashme)
- 1 bunch qepë të gjelbër
- 1/2 tsp. pluhur hudhër
- 4 kube vezore viçi
- 3/4 lugë.
- Salcë Tabasco
Si ta Bëni
- Lani fasule dhe i vendosni në një tenxhere të ngadaltë. Shto 6 gota me ujë. Fetë tymosnin suxhuk në pjesë të rrumbullakta dhe shtuan limas. Prisni qepët e gjelbër dhe shtoni në përzierje. Tani shtoni përbërësit e mbetur dhe përziejeni.
- Cover dhe kuzhinier në tenxhere të ngadaltë në të lartë për 8 deri në 10 orë.
- Shërbyer me bukë misri ose biskota .
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Crockpot Foshnja Lima Fasule Me Ham
Vjeshtë Limas
Shiko gjithashtu
Indeksi kryesor i recetës
Recipes fundit
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 324 |
| Fat i shëndoshë | 15 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 39 mg |
| sodium | 1.312 mg |
| karbohidratet | 30 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 18 g |