Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/3 gota ujë të vakët
- 2 lugë vaj ulliri
- 2 karafil hudher grimcuar
- 3 lugë të bimëve të freskëta (të copëtuara, të tilla si një kombinim i bazil, chives, rigon dhe rozmarinë)
- 4 gota miell bukë
- 1 kripë të vogël lugë çaji
- 1 lugë gjelle sheqer
- 4 lugë djathë djathë (i integruar)
- 2 1/4 teaspoons maja e thatë e thatë
Si ta Bëni
- Shtoni të gjithë përbërësit në makinën tuaj të bukës në rendin e rekomanduar nga prodhuesi.
- Piqem në ciklin bazë, kore të mesme.
- Bën një copë 2 kile.
Ndiqni kohën specifike të gatimit për makinën tuaj të bukës.
Më shumë bukë Recipes
Vend i Bardhë
Bukë e Bardhë e Bardhë
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 105 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 2 mg |
| sodium | 412 mg |
| karbohidratet | 14 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 3 g |