Një kthesë e pazakontë për një të preferuar të vjetër. Domatet dhe cilantro formojnë bazën dhe copa të vogla të mango ëmbël të rrumbullakët nga kjo salsa unike.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan domate (pjekur seeded, copëtuar ashpër)
- 1 filxhan mango (diced)
- 1/2 filxhan cilantro (diced finely)
- 1/2 filxhan qepë (e kuqe, diced finely)
- 1 lugë hudhër pluhur
- 1/2 lugë çaji kripë (përdorni më shumë nëse është e nevojshme)
- 1/2 teaspoon piper i zi
- 1 piper piper (serrano, seeded dhe venat hequr, diced finely)
Si ta Bëni
- Mix të gjitha përbërësit dhe ftoh brenda natës për të rritur flavors.
- Shërbyer me patate të skuqura tortilla ose në krye të karnitas.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 42 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 233 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 2 g |