Kjo viç është i ngadalshëm i pjekur me një marinadë verë të kuqe shije. Përdorni një arrë të dobët të krahut të braktisur, raundin e lartë, ose rosto në recetë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/4 filxhan copëtuar piper i gjelbër zile
- 1/4 copë qepë të copëtuar
- 1/4 copë selino copëtuar
- 1/4 copë uthull musht
- 1 1/2 lugë çaji kripë
- 1/2 lugë çaji piper i zi terren
- 3 lugë vaj vegjetal
- 1/2 filxhan verë të kuqe, ose zëvendësim me lëng molle
- 3 deri në 4 pound raundin e lartë rosto, rosto rosto, ose një lean mbërthyer krahun e braktisur
Si ta Bëni
Në një tas të vogël, kombinoni të gjithë përbërësit përveç rosto braktisur. Vendoseni pjekjen në një enë jo reaktive ose në një qese plastike të mbyllshme të madhe. Hidh marinadë mbi pjekjen dhe mbulesën ose vulën. Ftohuni për 12 deri 24 orë, duke u kthyer herë pas here.
Vendi rosto në një tigan me marinadë.
Rrjedh, zbuluar, në 325 për rreth 3 orë, ose deri në tender. Bie herë pas here me marinadën.
Shërben 6 deri në 8.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Pijet e pjekura të vendit me krem kremin me kosi
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 454 |
| Fat i shëndoshë | 20 g |
| Fat i ngopur | 6 g |
| Fat i pangopur | 10 g |
| kolesteroli | 173 mg |
| sodium | 555 mg |
| karbohidratet | 3 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 63 g |