Stufa e ngadaltë është e njohur për të bërë gjalpë të shijshme të mollës. Vetëm kuzhinier mollë gjithë ditën me sheqer dhe erëza, dhe ju do të keni gjalpë shijshme mollë deri në fund të ditës.
Çfarë do t'ju nevojitet
- mollë, peeled, cored dhe prerë në lagjet, për të mbushur një crockpot 4-litër në 1 1/2 deri në 2 inç nga lartë
- 4 tsp.
- kanellë
- 1/2 karafil tsp
- 1/2 kripë kripë
- 3 gota sheqer
- 4 lugë ujë
Si ta Bëni
- Kombinoje të gjithë përbërësit në tenxhere të ngadalshëm. Mbulo dhe kuzhinier në LARTË deri në nxehtësi, pastaj kthehuni në LOW dhe përgatiteni gjatë gjithë ditës (7 deri në 10 orë).
- Kur është bërë, dhe mollët janë gatuar plotësisht poshtë vënë sasi të vogla në një procesor ushqim dhe impuls deri qetë.
SHËNIM:
Nëse jeni duke e konservuar këtë, vendosni në kavanoza të pastra, të sterilizuara dhe të vulosni ndërsa jeni të nxehtë, pastaj përpunoni gjysmë pintë ose pinte 5 minuta në kanaçe me ujë të valë. 1.001 metra në 6.000 këmbë, dhe procesi për 10 minuta, dhe mbi 6.000 metra, 15 minuta.
Siguria e ushqimit Publikimi i Apple dhe Apple Gjalpë
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Apple-boronicë të konservuar
Applesauce Me kanellë (tenxhere me ngadalësi)
Pluhuri i lehtë me lëng Crock Pot
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 20 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 9 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |