Këto çakëll të lehtë për pjekje në lavatriçe janë bërë me përzierje me supë me qepë. Perimet janë shtuar në tenxhere për ta bërë atë një vakt të tërë.
Ky recetë e shijshme dhe e pakomplikuar është një vakt i tërë në një tenxhere. Të ndjehen të lirë për të rregulluar shumat sipas nevojës.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 deri në 6 bërxolla të derrit
- 1 zarf supë përzierje qepë
- 1/2 filxhan me ujë
- 1 1/2 deri 2 paundë patate, të prera dhe të prera në gjysmave ose lagjet (mundësisht të kuqe-skinned ose Yukon ari)
- 1 qepë të madhe, copëtuar me kokrriza
- 4 deri në 6 karota të mesme, të prera në feta prej 1 inç
Si ta Bëni
- Vendi bërxollë derri në tenxhere crock.
- Sashtini supë përzierje rreth dhe në mes të bërxollave.
- Shtoni ujë.
- Shto qepë të qëruara, patate dhe karota.
- Gatuaj në vendosjen HIGH 3 1/2 to 4 hours ose LOW për 6-8 orë.
Shërben 4 deri në 6.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Liesl 3-Ingredient Crock Pot bërxolla derri
Ëmbëlsira derri të pjekur me verë
Bërxollë derri me aromë me domate dhe speca
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 391 |
| Fat i shëndoshë | 16 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 89 mg |
| sodium | 105 mg |
| karbohidratet | 29 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 32 g |