Një salcë e shijshme Barbecue flavors këto joes hollë derri, duke i bërë ato të ngjashme me një derri të nxehtë nxorrën. Nëse hidhni derri tuaj ose derdhni atë në një përpunues të ushqimit, përdorni dorën e mishit të derrit me një shpatull të vogël të mishit të dhjamor ose të mprehtë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 deri në 2 kilogram mish derri
- 1 lugë gjelle vaj vegjetal
- 1 filxhan qepë (copëtuar)
- 1/2 filxhan piper zile (copëtuar)
- 1 hudhër karafil (i grirë)
- 1 filxhan ketchup
- 1/4 filxhan uji
- 1 1/2 lugë Salcë Worcestershire
- 1 1/2 lugë sheqer kafe (të lehta ose të errëta, të paketuara)
- 1 lugë çaji piper i zi (tokë e freskët)
- 1/4 lugë çaji piper i kuq
- Dash terren allspice
- 6 deri në 8 buns (të ndarë dhe të thekur)
Si ta Bëni
- Përdorni mish derri të mprehtë në këtë recetë ose bluani 1 1/2 deri në 2 kilogramë supë të mishit të derrit ose supet e mishit të derrit.
- Në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare, ngrohni vajin. Shtojini derri tokësor dhe kuzhinierini, nxisni dhe thyejeni, derisa të mos jeni më rozë. Hiqeni në një pllakë dhe vendosni mënjanë.
- Shtoni qepën dhe piperin zile; kuzhinier, nxitje, derisa qepë është e lehtë browned, rreth 4 minuta. Shtoni hudhërin dhe vazhdoni të gatuani për 2 minuta. Shtoni derën prapa në tigan; shtoni ketchup, ujë, salcë Worcestershire, sheqer kafe, speca, dhe allspice. Sillni një zierje. Ziej, zbulohej, për rreth 10 minuta, nxitje herë pas here.
- Shijoni dhe shtoni kripë, nëse është e nevojshme.
- Shërbyer mbi buns ndarë copëtuar me coleslaw dhe të skuqura.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Chipotle nxorri derri
Oven tërhoqi derri Barbecue
Sandwiches Easy Barbecue derri
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 349 |
| Fat i shëndoshë | 15 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 86 mg |
| sodium | 369 mg |
| karbohidratet | 24 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 29 g |