Ky ushqim i papërpunuar dhe receta vegan është një recetë me supë me gazpacho gustatorë, e mbushur me avokado. Është e papërpunuar, freskuese dhe e shëndetshme! Nëse nuk hahet, mund të shtoni një dash me salcë të nxehtë ose përdorni supë me perime në vend të ujit për një shije të vogël shtesë. Sido që të jetë, ky recetë avokado gazpacho supë është e shijshme! Me asgjë, por avokado, kastravec, domate, qepë, gëlqere dhe djegë, kjo recetë supë është krejtësisht vegan dhe pa gluten.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 avokado të mëdha, copëtuar
- 2 tranguj të mëdhenj, copëtuar
- 2 domate të mëdha
- 1/2 filxhan cilantro të copëtuar të freskët
- 1/2 qepë të kuqe të mesme, copëtuar
- 2 karafil hudher, i grirë
- 1 piper të vogël të kuq ose të gjelbër ose 1/2 tsp salcë të nxehtë, të shijoni (nëse nuk jeni duke ngrënë para)
- përafërsisht 1 / 3-1 / 2 filxhan të ujit OSE supë me perime (nëse nuk jeni duke ngrënë para)
- lëng nga dy limes të mëdha (rreth 3 tbsp)
- 1 tbsp
- vaj ulliri i ftohur
- 1/2 lugë kosher ose kripë deti, për shije
- dash i piper i zi freskët i zi (opsional)
Si ta Bëni
- Rezervoni rreth 1/2 e një avokado, diced, për garnishing supë.
- Përzier përbërësit e mbetur derisa të qetë dhe të rregullojë seasonings dhe të shtoni pak më shumë të lëngshme për shije.
- Lëreni supën tuaj me hudhra shtesë avokado.
Kjo eshte! Gëzoni supën tuaj të ushqimit të papërpunuar!
Më shumë Easy Raw Raw Soups Ushqim Ide
- Raw vegan Thai supë kokosit
- Si për të bërë supë supë të papërpunuara
- Krem i papërpunuar me supë brokoli
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 376 |
| Fat i shëndoshë | 16 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 10 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 557 mg |
| karbohidratet | 52 g |
| Fibër diete | 10 g |
| proteinë | 9 g |