Fjala "i përzemërt" nënkupton një pije jo-alkoolike freskuese në shumë vende jashtë SHBA-së Vyssinatha - βυσσινάδα në greqisht dhe theksuar vee-see-NAH-thah - është sigurisht kjo. Është një trajtim i vërtetë gjatë motit të nxehtë dhe nuk përmban alkool.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 lugë çaji shurup qershi kosi (shih më poshtë)
- 5 ounces ujë (akull të ftohtë, plus kube akulli nëse dëshironi)
Si ta Bëni
Shtoni shurupin në ujë dhe llokoçis. Add akull dhe gëzojnë!
Shënim: Shurup nga ruajtjet e qershisë mund të përdoret, ose përdorni shurupin nga Sour Cherry Spoon Sweet .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 20 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 7 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |