Disa nga gjërat më të mira në jetë janë më të thjeshta dhe ky është rasti për këtë koktej Lemon Cake. Receta është shumë e lehtë, duke kërkuar vetëm dy përbërës dhe duke shfaqur një nga likeret më të njohura të kremrave në treg sot.
RumChata është ylli i shfaqjes dhe përzierja e saj e rumit të Karaibeve dhe kremit të Wisconsin mund të bëhen shpejt të preferuarit tuaj të ri. Në këtë pije të përzier, ajo thjesht është e kombinuar me shijen e ëmbël dhe të ëmbël të limoncellës dhe shërbeu në shkëmbinj.
Rezultati është një koktej i këndshëm, i butë me ëmbëlsirë me një limon limoni dhe ëmbëlsi të mjaftueshme për të ngopur ndonjë dhëmb të ëmbël. Është e përkryer për partitë e darkës ose kurdo që dëshironi një pije të ngadaltë, me pije të ulët të provës në minuta.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 pjesë RumChata Cream Likere
- 1 pjesë
- limoncello
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Zgarë në një xhami të modës së vjetër të mbushur me akull të freskët.
Recetë mirësjellje: RumChata
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 527 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 14 mg |
| karbohidratet | 74 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |