Lustrimi i lëngshëm është një grusht me shumë pasion. Unë do ta konsideroj atë një interpretim modern të Sangria që është në anën më të lehtë të recetave më tradicionale. Për një, shpirti në këtë recetë është Rosangel, tequila e mrekullueshme e re nga Gran Centenario e cila është e mbushur me Hibiscus dhe ka një ngjyrë të bukur të skuqur, dhe verën e zakonshme të kuqe është shkëmbyer për një të bardhë, kështu që grushja e përgjithshme ka një ndjesi të lehtë .
Dashuroj një grusht të mirë me thumba të mprehta? Shikoni Recipes fantastike Sangria për çdo parti .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 shishe
- Tequila e Rosangel
- 1/2 shishe
- verë e Bardhë
- 1/2 filxhan sheqer të bardhë
- 1 ons
- lëng portokalli
- 2 ounces
- lëng boronicë
- 2 portokall (me feta)
- 1 limon (me feta)
- 1 gëlqere (me feta)
- 1 bunch rrushit (feta)
- 1
- mollë (diced)
- 1/2 liter e
- sode klubi
Si ta Bëni
- Kombinoje tequila, verë, sheqer dhe lëngje në një tas të shënoj.
- Llokoçis derisa sheqeri të shpërbëhet.
- Shtoni akullin .
- Garnizoni me fruta të freskëta.
Recetë për mirësjellje Rosangel
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1350 |
| Fat i shëndoshë | 15 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 7 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2,692 mg |
| karbohidratet | 285 g |
| Fibër diete | 26 g |
| proteinë | 15 g |