Këto hamburger barishte janë të sigurt për të kënaqur! Ju mund të përdorni ose buns Burger ose baguettes dhe condiments tuaj të preferuar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 kile
- viçi i dobët terren
- 1/2 filxhan panko breadcrumbs
- 1 vezë
- 2 lugë lëng limoni
- 2 lugë basil (të freskëta, copëtuar)
- 1 lugë gjelle trumzë (të freskëta, copëtuar)
- 1 lugë gjelle rosemari (të freskëta, copëtuar)
- 1 lugë gjelle chives (copëtuar)
- 1 lugë çaji salcë Worcestershire
- 1/2 lugë çaji kripë
- 1/2 teaspoon piper i zi
Si ta Bëni
- Ngrohni skarë për ngrohjen mesatare të lartë.
- Në një tas të madh përzierës, kombinoni mish, bimë, thërrime bukë, lëng limoni, salcë Worcestershire, kripë dhe piper deri mirë përzier.
- Përzierje e ndarë në tetë pjesë të barabarta.
- Shape terren viçi në patties drejtkëndëshe formë rreth 5-6 inç e gjatë.
- Bëni copëzat në një grilë të lehtë dhe të gatuajini për 6-8 minuta në secilën anë.
- Hiqeni nga nxehtësia dhe shërbejeni në buns ose baguette feta.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 230 |
| Fat i shëndoshë | 10 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 102 mg |
| sodium | 156 mg |
| karbohidratet | 9 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 24 g |