Asparagus është një nga ato ushqime që kur hahet, ka nevojë për përmirësim të vogël aromë, sepse flavors natyrore janë aq të pabesueshme të tyre. Për një pjatë të lehtë dhe të shëndetshme vegjetariane dhe vegan për pjekjen tuaj, provoni këtë recetë të lehtë për asparagën e pjekur në skarë.
Një vaj ulliri me cilësi të mirë do t'ju shërbejë mirë kur të bëni ndonjë pjatë të thjeshtë perimesh të pjekur në skarë, dhe njëjtë me kripën dhe piperin tuaj: përdorni një kripë të mirë kosere ose kripë deti dhe piper i freskët i zi. Shqetësoni më pak për matjen dhe sasinë e përbërësve, dhe më shumë për cilësinë, me fjalë të tjera, në perimet e pjekur në skarë si kjo anë e asparagës së pjekur në skarë.
Duke kërkuar për më shumë ide të shëndetshme të veglave të bimëve? Ja ç'do të hahet për vegjetarianët .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 paund asparagus të freskët
- 1 tbsp vaj ulliri
- 1/2 kripë kripë
- 1/4 tsp piper
Si ta Bëni
Hedh së bashku të gjithë përbërësit, duke u siguruar asparagus është veshur mirë me kripë dhe vaj ulliri.
Vendi në skarë dhe lejo të gatuaj për të paktën 5 minuta, duke u kthyer herë pas here.
Më shumë vegjetarian dhe Vegan Recipes Barbecue :
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 53 |
| Fat i shëndoshë | 4 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 293 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 3 g |