Teviini VeeV u zhvillua në Stingaree në San Diego dhe është një koktej interesant dhe shumë i shijshëm.
Ajo fillon me VeeV Acai Spirit, e cila është e distiluar nga manaferrat acai me dardhë me gjemba dhe vitaminë B të hedhur në si një bonus. Shtoni në atë shije lëng mango, plak dhe lëng portokalli dhe pija është asgjë më pak e shijshme. Për plakun, St Germain do të punojë mrekullisht.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- VeeV Acai Shpirti
- 1 ons
- lëng mango
- 1 spërkatje e plakjes lulesh të përzemërt
- 1 fetë portokalli (i ngatërruar)
- Garniturë: fetë e portokalltë
Si ta Bëni
- Përziejni një fetë portokalli në fund të një shaker kokteje .
- Shtoni përbërës të tjerë dhe shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Dekoroj me një fetë portokalli .
Recetë për mirësjellje: Stingaree (San Diego) për VeeV Acai Spirit
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 114 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 26 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 2 g |