Lavender dhe rozmarinë janë dy herbs që janë fantastike së bashku, sidomos në pije. Në këtë koktej unë kam shtuar një ton të fshehtë dhe të butë në të dy flavors nga muddling një fasule vanilje me shurup thjeshtë livando dhe lëkundje që me vodka rozmarinë infused dhe vermut thatë.
Vodka e mbushur me Rosemary është shumë e lehtë për të bërë duke përdorur një nga këto dy receta: Vodka Rosemary-Infused (video) ose Lavender-Rosemary Infused Vodka (duke lënë mënjanë livando nëse ju pëlqen).
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounce vodka (rozmarinë-infused)
- 3/4 ons
- vermut (i thatë)
- 1/2 ons
- shurup thjeshtë livando
- 1 dash
- lëng limoni të freskët
- 1/2
- fasule vanilje
- Dekoroj: kthesë limoni ose
- pykë
Si ta Bëni
- Prisni gjysmën e një fasule vanilje në pjesë të vogla gjerësisht dhe vendoseni në një xhami përzierëse.
- Shtoni shurupin e livandës dhe grindeni , duke shtypur fasule vanilje.
- Mbushni xhami me akull, shtoni vodka dhe vermut.
- Shkundni fuqishëm.
- Tendosje e imët dhe shërbej qoftë në një xhami koktej ose në shkëmbinj në një xhami të modës së vjetër.
- Dekoroj me një kthesë limoni ose pykë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 590 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 34 mg |
| sodium | 85 mg |
| karbohidratet | 107 g |
| Fibër diete | 27 g |
| proteinë | 39 g |