Krem, sekti i trefishtë dhe gini kombinohen për një kënaqësi interesante koktej. Ëndrra e Angelit është një koktej i mrekullueshëm ëmbëlsirë për të shërbyer në një darkë. E vetmja kujdes që kam për këtë pije është të siguroheni që mos ta bëni atë në krem sepse vetëm pak mund të shkatërrojë lehtë një koktej tjetër të mrekullueshëm. Ngjyra e kuqe e zbehtë është rezultat i grenadines, të cilën mund ta bëni vetë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 ons gin
- 3/4 ons
- sekondë e trefishtë
- 1 ons
- krem
- 2-3 dasha grenadine
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker me kube akulli.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 234 |
| Fat i shëndoshë | 10 g |
| Fat i ngopur | 7 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 32 mg |
| sodium | 11 mg |
| karbohidratet | 13 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |