Çokollatë me patate të skuqura çokollate Po të lutem! Nëse ju jeni një chocoholic, ju do të love këtë tortë vegan lehtë dhe pa vezë vegan. Është bërë me uthull në vend të zëvendësuesit të vezëve, por ju nuk do ta shijoni atë një copë të vetme nën të gjithë atë çokollatë! Kjo është një tortë e madhe për faktorin wow në parti - mysafirët tuaj do të jenë të tronditur që nuk janë qumështore dhe të shijshme!
Shihni Më shumë Recipes Vegan Cake.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 filxhan miell
- 1 lugë çaji kripë
- 1 filxhan sheqer
- 1/4 filxhan kakao
- 1 lugë çaji sode buke
- 5 lugë vaj ulliri
- 1 lugë gjelle uthull
- 1 lugë çaji vanilje
- 1 filxhan ujë të ftohtë
- 1/2 copë patate të skuqura çokollate jo-qumështore
Si ta Bëni
- Ngrohni furrën në 350 F. Spray ose lehtë yndyrat një 8 nga 8 pan.
- Mix të gjithë përbërësit e thatë së bashku, përveç çokollatës.
- Përzihet në përbërës të lëngshëm derisa të përzihet. Shto patate të skuqura çokollate dhe përzihet mirë.
- Derdheni në pan dhe piqni për 30 deri në 35 minuta.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 339 |
| Fat i shëndoshë | 16 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 9 g |
| kolesteroli | 1 mg |
| sodium | 373 mg |
| karbohidratet | 47 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 3 g |