Tequila Rose përdorur këtu i jep të pijë ngjyra e saj rozë dhe aromë e ëmbël luleshtrydhe, ndërsa liker çokollatë dhe gjysma e gjysmë të shtoni në pasurinë e saj. Ky ëmbël luleshtrydhe është një pije qiellore me ëmbëlsirë që imiton gocën e kuqe, përveç bimëve, dhe është një koktej i Ditës së Shën Valentinit njëjtë. Është një koktej shumë i butë, i ëmbël, dritë mbi alkoolin; dy faktorë që disa njerëz nuk e pëlqejnë, prandaj përdorni këtë pije në mënyrë selektive.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 onk Tequila Rose
- 1/2 ounce rum rum
- 1 ons
- liker çokollatë
- 1 ons
- gjysmë e gjysmë
Si ta Bëni
- Derdhni të gjithë përbërësit në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 327 |
| Fat i shëndoshë | 17 g |
| Fat i ngopur | 9 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 11 mg |
| sodium | 37 mg |
| karbohidratet | 26 g |
| Fibër diete | 11 g |
| proteinë | 15 g |