Herbs, erëza, kripë dhe sheqer kafe, plus një shuplakë piper piper, japin këtë të thatë fshij një aromë komplekse. Është e mrekullueshme në një pulë të pjekur ose pule me rotisserie, ose në rosto ose derri i pjekur në skarë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 lugë sheqer kafe
- 1 lugë gjelle plus 1 lugë çaji
- trumzë
- 2 lugë çaji kosher kripë
- 2 lugë çaji piper i kuq
- 1 lugë çaji hudhër (grimcuar)
- 1/2 teaspoon piper i zi
- 1/4 lugë çaji piper i kuq
Si ta Bëni
- Në një tas të vogël, kombinoni përbërësit.
- Mbulon deri në 2 pula rosto ose 4 deri 6 pjesë individuale.
- Ju mund të ruani rubin e thatë në një thes i mbyllur ose enë deri në 2 javë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 70 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2,333 mg |
| karbohidratet | 17 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |