Sangrias janë një shënim popullor për të shërbyer mysafirë për pothuajse çdo rast dhe gjatë viteve sangria origjinale është përshtatur, rishikuar, dhe riformuluar shumë herë. Bukuria e sangrisë është që ju lehtë mund ta bëni atë tuajën. Kjo Bardhë Peach Sangria është një recetë e mrekullueshme siç është, ose ju mund ta ndreqni atë me fruta të ndryshme guri të pëlqimit tuaj.
Këtu kemi mango, bukuroshe, dhe Pinot Grigio së bashku me limon, gëlqere dhe portokalli. Grushti i përfunduar është një përzierje e lehtë, e shijshme, me shije frute që është e thjeshtë për t'u bërë dhe e sigurt për të bërë përshtypje një turme.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 shishe Pinot Grigio
- 1 1/4 gota Malibu Mango Rum
- 1 1/4 filxhan Hiram Walker Bardhë Schnapps Peach
- 12 squeezes limon
- 12 shtrydh gëlqere
- 12 squeezes portokalli
- 2 1/2 gota limon limoni sode
Si ta Bëni
1. Kombinoni përbërësit në një enë prej 3/4 të mbushur me akull.
Recetë mirësjellje: Hiram Walker
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 258 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 7 mg |
| karbohidratet | 64 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 4 g |