Ashtu si emri nënkupton, ky koktej martohet me ëmbël dhe ngrohje. Ajo përmban një vodka xhenxhefil së bashku me piper habanero . Kjo duket si një lëvizje e guximshme, çfarë me habanero dhe xhenxhefil të çiftëzohet së bashku në një pije martini të stilit, por është në të vërtetë shumë e shijshme, sepse ajo ka një ekuilibër të ëmbël dhe me aromë.
Ashtu si me të gjitha koktejet me erëza, rekomandohet të lehtësohet përdorimi i piperit dhe gjithmonë mbani në mend se duhet të ketë një ekuilibër të flavors. Kjo është mjaft e lehtë nëse ndiqni recetë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Infuzionet SKYY Vodka Ginger
- 1/2 ons fetë piper habanero (pa fara)
- 3/4 ons
- shurup agave
- 3/4 ons
- lëng i freskët i limonit
- Garniturë:
- xhenxhefil ëmbëlsuar
Si ta Bëni
- Butësisht hudhe piper piper në një shaker koktej .
- Shto pjesën tjetër të përbërësve, me përjashtim të xhenxhefilit të ëmbël, me akull.
- Shake fuqishëm dhe tendosje në një xhami koktej .
- Garnizoni me xhenxhefil ëmbëlsuar në buzën e xhamit.
Shënim: Skyy ka ndërprerë dikur vodkën e tyre të ëmbëlsirave, gjë që është turp sepse ishte spektakolare. Ju do të duhet të kërkoni një markë tjetër ose të bëni tuajën. Sinqerisht, infuzion shtëpi vodka xhenxhefil është ndoshta opsioni më i lehtë i të dyjave.
Recetë mirësjellje Alex Straus e Suite 700 (Hotel Shangri-La) në Los Anxhelos për SKYY Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 220 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 5 mg |
| karbohidratet | 32 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 2 g |