Sillni një shije të jugut të kufirit në festimet e Shën Patrikut tuaj me këtë kek kokë tequila dhe krem që shërbehet në shkëmbinj. Është një mënyrë e thjeshtë për të ndryshuar gjërat nëse ju pëlqeni krem irlandez.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- Liker irlandez krem
- 1 ons
- tekila
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një xhami të modës së vjetër me akull.
- Ndaj .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 283 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 19 mg |
| karbohidratet | 38 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 12 g |