Chef Laurent Tourondel, i famshëm për restorantet e tij BLT, është autori i Fresh from the Market, Gatimi Sezonal me Laurent Tourondel . Kjo cookbook është e mbushur me receta fantastike, por edhe më mirë, përmban disa receta të shijshme dhe krijuese të koktejve. Këtu është Riciklimi i bardhë i bukës Julep Chef Tourondel, i cili përmban Makers Mark bourbon.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 bukuroshe bardhë (peeled, vuri përballë, dhe diced)
- 8 të freskëta
- nenexhik gërshet
- 2 1/2 ounces bourbon uiski (
- Makers Mark )
- 1 ons
- liker bukuroshe (Mathilde)
- 2 dashes i thjerrëzuar bukuroshe (Tarifat Brothers)
Si ta Bëni
- Frëngjisni pjeshkën dhe 7 copëzat e nenexhikëve në një shaker kokteje derisa aromatizoni.
- Shtoni Markerët Mark Bourbon, liker bukuroshe dhe bitters.
- Shake dhe tendosje në një xhami highball me akull dhe zbukuroni me prerje të mbetur nenexhik.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 242 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 102 mg |
| karbohidratet | 15 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 2 g |