Frymëzimi francez përmban Vodka të Chambord Flavoured, e cila është pikërisht ajo që tingëllon si - të gjithë shijen e likerit popullor të zi butë me butësinë e vodka. Është një mundësi fantastike për të marrë shijen e pakalueshme të Chambord në ndonjë koktej vodka ku mund të jetë i përshtatshëm.
Ky koktej e merr këtë nocion zëvendësimi pothuajse fjalë për fjalë. Është e ngjashme me shampanjën dhe Chambordin , me vodka dhe shampanjë. Ju merrni shijen e parë dhe ajrin e kësaj të fundit me një kontakt të nokta mango për të ëmbëlsuar gjërat pak. Është një pije e lezetshme e dizajnuar për raste të menduar për t'u bërë përshtypje; megjithëse për të gjithë shkëlqimin e saj të sofistikuar, do të kesh kënaqësinë e fshehtë të ditur se është një nga pijet më të lehta për të hartuar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- Vodka e Chambord Flavoured (ose një vodka tjetër e butë)
- 1 ons
- shampanjë
- 2 ounces
- nektar mango
- Garniturë: fetë mango
Si ta Bëni
- Shake vodka dhe nektar mango me akull
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Top me shampanjë.
- Garnizoni me një fetë mango dhe një mjedër të zi.
Recetë mirësjellje: Chambord
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 192 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 15 mg |
| karbohidratet | 20 g |
| Fibër diete | 9 g |
| proteinë | 12 g |