Një Iceberg është një koktej i lehtë, dy përbërës që mund të marrë dy shije krejtësisht të ndryshme në varësi të likerit që ju zgjidhni. Për një anise delikate, zgjidhni Pernod ose, nëse jeni në gjendje shpirtërore për një pije minty, shkoni me spp. Ose ndryshimi bën për një vend të bukur të dimrit.
Ngrohtë dhe inkurajues është ajo që ne shpesh kërkojmë për pije gjatë muajve të ftohtë të dimrit. Kontrolloni koleksionin tonë të Koktejve të Dimrit për më shumë frymëzim - pije me një copë piper, çokollatë dhe shije të tjera sezonale.
Çfarë do t'ju nevojitet
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 136 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |