Ky salcë e ëmbël salcë salcë recetë është e shpejtë, e lehtë për të bërë, dhe mund të shërbehet të ngrohtë apo të ftohtë.
Recipes të ngjashme
Sallatë e hedhur me bazë me predha shtëpiake dhe salcë
Ulliri me lulishte dhe Vinaigrette
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan sheqer
- 1 lugë çaji kripë
- 1/4 lugë çaji mustardë të thatë
- 1/4 lugë çaji farë selino
- 1 medium Vidalia qepë, integruar, ose të tjera
- qepë e ëmbël
- 2 lugë vaj vegjetal
- 1/2 filxhan uthull
Si ta Bëni
- Në një tigan, kombinoni sheqer, kripë, mustardë dhe farë selino.
- Shtoni qepën e ëmbël të grirë, vajin dhe uthull. Ngroheni derisa sheqeri të shkrihet.
- Cool dhe ftoh, ose të shërbejë si një salcë të ngrohtë.
Bën rreth 1 1/2 gota.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 94 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 18 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |