Kjo leckë është shanset më të mira për mbajtjen e brinjëve të derrit të butë dhe me lagështi gjatë procesit të pirjes së duhanit. Herbs dhe erëza do të shtoni shije, por mos harroni të aplikoni leckë lehtë në mënyrë që të mos larë rub.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan me ujë
- 1/4 filxhan uthull (e bardhe)
- 3 lugë piper
- 2 lugë mustardë (e thatë)
- 1 lugë gjelle pluhur qepë
- 1 lugë gjelle hudhër pluhur
- 1 lugë gjelle basil (tharë)
- 1 lugë gjelle piper i kuq
- 2 lugë çaji piper i zi
Si ta Bëni
1. Kombinoni të gjithë përbërësit. Shitore në një enë hermetike.
2. Aplikoni në brinjë kur ata pijnë duhan në sasi të vogla. Ju nuk doni të lani brinjë poshtë me leckë, por lehtë të aplikoni për të mbajtur sipërfaqe me lagështi dhe të shtresës në aromë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 11 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 27 mg |
| karbohidratet | 2 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |