Kjo është një pastrim i mirë i përgjithshëm për çdo lloj derri, por në mënyrë specifike për shkurtime të mëdha derri. Mund të përdoret në një supë të tërë ose supë derri për të bërë stilin e shkëlqyeshëm të Carolina Style.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 filxhan / 120 ml piper i zi (toka)
- 1/2 filxhan / 120 ml pluhur djegës (i butë)
- 1/2 filxhan / 120 ml sheqer
- 1/4 filxhan / 60 ml kripë (e trashë)
- 1 lugë gjelle / 15 ml mustardë (e thatë)
- 2 lugë çaji / 10 ml cayenne
Si ta Bëni
- Përzihet së bashku dhe ruhet në një enë hermetike.
- Mund të ruhet për disa muaj në një vend të ftohtë të errët.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 64 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2.528 mg |
| karbohidratet | 15 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 1 g |