Jalapeno sheshet janë bërë me një përzierje quiche-lloj të vezëve dhe specat e egër dhe djathë. Shërbyer këto trajton pikante si appetizers me salsa dhe salcë kosi në anën.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3-5
- jalapenos (fara hequr, copëtuar)
- 1 mund të / 4 ounces speca djegës (chiles chopped butë gjelbër)
- 8 ounces Monterey Jack (copëtuar)
- 8 ounces djathë çedër (copëtuar)
- 6 vezë
- (rrahur )
- 1 pluhur hudhërësh
Si ta Bëni
- Gjalpë një pan 9-inch pjekje. Nxeheni furrën në 350 gradë.
- Përhapni specat e përpunuara me jalopeno dhe specat e butë në pjesën e poshtme të pjatës. Përhapni djathrat mbi specat. Shto një dash të pluhur hudhër të rrahur vezë dhe derdh mbi djathrave.
- Piqeni në 350 ° F për 30 minuta. Pritini në sheshe të vogla.
Më shumë Jalepeno Recipes
Jalapeno Quiche
Quiche Squares
Pluhur me dhjamë me piper Jalapeno dhe misër
Jalapeno makarona dhe djathi
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 201 |
| Fat i shëndoshë | 15 g |
| Fat i ngopur | 8 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 140 mg |
| sodium | 291 mg |
| karbohidratet | 4 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 13 g |