Smash Royal është një kthesë e lezetshme në një Mint Julep . Ai zëvendëson Bourbon me Royal Combier, një liker portokalli që është një përzierje e sekondës së trefishtë, konjak dhe një liker të shekullit të 19-të të quajtur Elixir de Combier. Kur kjo përzierje e flavors është çiftëzohet me limon dhe nenexhik të freskët, rezultati është mjaft spektakolar pasi limoni rrit thelbin e portokallit. Në mënyrë të vërtetë julep, unë sugjeroj derdhje këtë mbi akull grimcuar .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces Royal Combier
- 1/2 limon (4 chunks limon të freskët)
- 6 deri në 8 gjethe nenexhik
Si ta Bëni
- Lëkura e nenexhikut dhe lara limoni në një xhami përzierëse.
- Shtoni Royal Combier dhe akull dhe shkundni fort.
- Tendoheni mbi akull në një xhami të gurëve dhe zbukuroni me një copëz të freskët nenexhik.
Recetë mirësjellje: Royal Combier liker
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 19 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 3 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 0 g |