Nëse ju pëlqen browns vegjetarian hash, provoni këtë version super të përzemërt dhe të mishit me tempeh . Këto brown kafe me tempeh shumë mbushur mëngjesin vegjetarian dhe vegan me disa carbs të shëndetshme dhe shumë proteina soje ushqyese nga tempeh.
Ashtu si gatimi me tempeh? Këtu janë më shumë receta tempeh vegjetariane për t'u përpjekur.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 patate (diced)
- 1 paketim tempeh (prerë në kube prej 1/2 inç)
- 2 lugë salcë soje
- 3 lugë vaj ulliri
- 1 qepë (diced)
- 1/2 lugë çaji pluhur hudhër
- kripë për shije
- piper i zi për shije
Si ta Bëni
- Mbulo patate me ujë në një tenxhere të madhe dhe të sjellë ujë të valë. Lejo të gatuaj për 10 deri 15 minuta, ose deri në tender. Drain mirë.
- Në një tigan të madh, sautee onions, patate, dhe tempeh në vaj ulliri dhe salcë soje, nxitje shpesh për të gatuar të gjitha anët e cubes tempeh. shtoni pluhur hudhër dhe kripë dhe piper për shije.
Nëse ju pëlqen këto kafe brown ju gjithashtu mund të dëshironi të provoni këtë mëngjes të lehtë mëngjes recipes recetë .
Bën katër servile bujare të hash tempeh me patate.
Informacion ushqyes, për shërbejnë:
Kalorive: 417
Kalorive nga dhjami: 176
Vlera e rekomanduar e përditshme:
Fat i përgjithshëm: 19.6g, 30%
Fat i ngopur: 3.3g, 17%
Kolesteroli: 0mg, 0%
Sodium: 473mg, 20%
Karbohidratet totale: 44.9g, 15%
Fibra Diete: 5.7g, 23%
Sheqernat: 3.9g
Proteina: 20.2g
Vitamina A 0%
Vitamina C 73%
Kalciumi 12%
Hekuri 21%
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 291 |
| Fat i shëndoshë | 9 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 390 mg |
| karbohidratet | 46 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 9 g |