Kjo recetë është e dizajnuar për përdorim me spareribet vegjetarianë të ëmbël dhe të lagësht , e cila tashmë ka misër misri dhe ujë të shtuar si një trashës. Nëse jeni duke e përgatitur këtë recetë si një rënie e lehtë, shtoni një përzierje misri / ujë si dëshiruar për t'u trashur.
Nëse nuk jeni duke përgatitur këtë për një pjatë vegjetariane, ju mund të përdorni salcë të rregullt Worcestershire
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan uthull të bardhë
- 1/3 filxhan sheqer
- 1 lugë gjelle ketchup
- 1 lugë gjelle vegjetarian
- Salcë Worcestershire
- 1/4 lugë çaji kripë
- 1/4 lugë çaji
- Glutamate monosodium
Si ta Bëni
- Kombinoje përbërësit dhe nxirrni, nxitoni.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 17 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 17 mg |
| karbohidratet | 4 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |