Dekoroni këto biskota të prera nga kremra me sheqer krem, sheqer, ose erëra tokësore. Shkoni poshtë për të parë më shumë recetat e Krishtlindjeve për cookie.
Recipes të ngjashme
Cookies Soft Sheqeri me krem kosi
Shkrihet Cookies Gjalpë
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 gota sheqer
- 1/2 filxhan gjalpi salcë shkurtim
- 2 vezë, rrahur
- 1 lugë çaji sode buke
- 1 lugë çaji pluhur pjekjeje
- 1 filxhan krem kosi
- 1/2 lugë çaji kripë
- 3 gota miell
- Opsionale: dash arrë arrin ose kanellë
- Opsionale: 1/2 filxhan sheqer me ngjyrë
- Opsionale: 1/2 filxhanë krem
Si ta Bëni
- Ngroheni furrën në 350 F.
- Linjat e pjekjes së linjës me letër për pergamenë ose yndyrat lehtë.
- Në një tas, kombinoni pluhur pjekjeje me miell; le menjane.
- Në një tas ose filxhan, përzieni sodën e pjekjes me salcë kosi dhe vendosni mënjanë.
- Kremë shkurtimin me sheqer deri në dritë; shtoni vezë dhe rrahni deri sa të gëzohe.
- Shtoni përzierjen e miellit dhe përzierjen e kremrave të kremrave, duke alternuar, në rreth 3 shtesa.
- Chill për të paktën një orë.
- Roll buke cookie jashtë për rreth 1/8 në 1/4-inch trashë në një sipërfaqe floured dhe prerë në forma.
- Organizoni cookies në fletët e pjekjes së përgatitur. Nëse dëshironi, spërkatni me sheqerna me ngjyrë ose erëza.
- Piqni në furrën e nxehur për 10 deri në 15 minuta.
- Akull, nëse dëshironi. Shihni: Gatim Vanilla ose Glaze për Cake dhe Cookies
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 59 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 10 mg |
| sodium | 57 mg |
| karbohidratet | 8 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |