Ky recetë për një margarita me aromë me butësi përmban një liker të mrekullueshëm, Frujá Raspberry. Ju do të gjeni se flavors mjedër të këtij koktej janë mjaft autentike dhe të vërtetë për të freskëta, raspberries dorë picked. Megjithatë, për një aromë të vogël të frutave shtesë, ju gjithashtu mund të dëshironi të përzieni disa raspberries të freskëta me shurup të thjeshtë përpara se të shkundni pjesën tjetër të përzierjes. Pastaj përdorni një ose dy raspberries për një garniturë.
Nëse ju gëzojnë margaritas tuaj të ngrirë, këtu është një recetë për një përzier Margarita mjedër .
Më shumë Recipes Flavoured Margarita
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons Frujá mjedër liker
- 1 1/2 ounces Sauza Hornitos Tequila
- 1/2 ons
- lëng i freskët i limonit
- 1/2 ons
- shurup i thjeshtë
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami të ftohtë margarita .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 164 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 15 mg |
| karbohidratet | 31 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |