Ky martin e vogël ka disa gjëra që shkojnë për të. Së pari, ishte një nga koktejet zyrtare që shërbeu në Oscarin e Guvernatorëve të 86-të (2014), kështu që gjithmonë do të bëjë një koktej të përsosur të shikimit të Oskarit nëse doni të pishni si yjet. Së dyti, ajo është e ulët kalori dhe akuzat kalori janë të përfshira. Së fundi, ajo është një koktej i madh provash, e cila është ajo për të cilën ne me të vërtetë kujdesemi.
Përzierja është shumë e thjeshtë: vetëm uji i kokosit, vodka kokosit e Ciroc (një nga më të mirët e këtij shije që ju do të gjeni), pineapple dhe limonit. Këto kombinohen për të krijuar një pije të lehtë, freskuese me flavors e një Pina Colada , por sigurisht jo aq e rëndë. Ajo ka një ekuilibër të përsosur.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces unsweetened
- uji i kokosit (8 kalori)
- 1 1/2 ounces
- Vodka Kokosi kokroro (94 kalori)
- 1-ounce
- lëng pineapple (17 kalori)
- 1/4 ons freskët lëng gëlqere (4 kalori)
- Dekoroj: kthesë limoni
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngojeni në një xhupë të ftohtë të coupe .
- Dekoroj me një kthesë limoni.
Recetë për mirësjellje: Ciroc Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 335 |
| Fat i shëndoshë | 29 g |
| Fat i ngopur | 25 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 19 mg |
| karbohidratet | 24 g |
| Fibër diete | 10 g |
| proteinë | 3 g |