Ky recetë e zezë dhe e kuqe është një ndryshim i ngushtë i Manhatanit dhe ndryshon vetëm duke specifikuar uiski.
Black Bush është një uiski i ëmbël irlandez që punon vërtet mirë me vermutin e ëmbël në këtë pije. Bitters janë një theks dhe i butë disa nga ëmbëlsia, më pëlqen kompleksiteti i Angostura këtu, por Regan's Orange Bitters Nr 6 shton një shënim interesant agrume që është e mirë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- Uiski irlandez i zi
- 1/2 ons vermut të ëmbël
- 2 dashuri të hidhur
- garniturë:
- maraschino qershi
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një gotë përzierëse të mbushur me akull.
- Ndajeni mirë .
- Zgarë në një xhami të modës së vjetër .
- Dekoroj me një qershi.
Recetë mirësjellje: Bushmills irlandez Whisky
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 120 |
| Fat i shëndoshë | 4 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 8 mg |
| sodium | 105 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 3 g |