Historia e Dashurisë në Manhattan është një koktej që i jep kuptim të ri një pije tradicionale si Manhattan . Këtu, dashuria merr rolin modifikues që vermut zakonisht e bën dhe likeri i xhenxhefilit ( Domaine de Canton ) merr përsipër rolin e ëmbël.
Uiski i Nju Jorkut është prodhuar nga Tuthilltown Spirits dhe është një nga ato whiskeys të mëdha të artisnal që ju duhet të përpiqeni dhe të vlerësoni për zejtarinë e saj. Megjithëse ata nuk e bëjnë më atë uiski të veçantë, kanë opsione të tjera të bukura nën etiketën Hudson.
Supozoj se me gjithë këtë, "historia e dashurisë" këtu është martesa e flavors që nuk njohin kufij kulturor.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces New York Whisky
- 1 ons thatë
- hir
- 1/2 onk xhenxhefil liker
- 2 dash
- Perkthyesit Peychaud
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një gotë përzierëse të mbushur me akull.
- Ndajeni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Dekoroj me një lëvozhgë portokalli.
(Recipe nga Tuthilltown Spirits)
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 54 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 7 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |